Síla signálu není měřítkem rychlé WiFi
Mnoho lidí považuje silný WiFi signál za záruku dobře fungující sítě. Tedy, pokud např. mobilní telefon ukazuje alespoň 2 čárky, je vše OK a WiFi musí běhat jak po másle. To je sice částečně pravda, ale ne vždy.
Zařízení využívající WiFi připojení, jako jsou mobilní telefony, notebooky a podobné, zobrazují sílu signálu dle toho, jak hlasitě „slyší“ signál z WiFi access pointu. Samotná síla signálu ale není to nejdůležitější pro kvalitní připojení. Daleko podstatnější je rozdíl síly signálu od ostatního rušení. Tedy, zda mobil/notebook „dobře rozumí“.
Z praxe je známo mnoho případů, kdy klient vidí relativně silný signál, ale data mu fungují jen velmi pomalu. Stává se to hlavně v místech, kde je vysoká míra rušení – například překrývající se kanály (viz Jak správně nastavit WiFi frekvenci neboli kanál) nebo příliš mnoho uživatelů připojených na stejný access point. Tuto situaci si lze představit jako navzájem se překřikující dav. Pokud jste posluchač, tak víte, že na vás váš protějšek mluví hlasitě. Přes ostatní mu ale stěží rozumíte každé třetí slovo. S WiFi připojením je to stejné.
WiFi pokrytí se nesmí řešit silou
Zkusili jste už vše a stále Vám WiFi nefunguje tak, jak byste si přáli? Domácí i firemní sítě jsme vyladili již bezmála dvěma stům zákazníků. Nechte si poradit od specialistů. Kontakt
S přibývajícími WiFi sítěmi a množstvím uživatelů je tedy pečlivé plánování a správné nastavení access pointů čím dál důležitější aspekt pro rychlé a spolehlivé připojení. Současně je nutné k návrhu a analýze WiFi sítí používat speciální nástroje a ověřené postupy.